SVADOBNÉ OBRADY NA ORAVSKOM HRADE

Oravské múzeum ponúka prenájom priestorov hradnej kaplnky a Rytierskej sály na obrady pri uzatváraní manželstva.

CIRKEVNÝ SVADOBNÝ OBRAD

Kaplnka sv. Michala na Oravskom hrade je obľúbeným miestom mladých párov na vstup do stavu manželského. Jej prekrásne priestory umocňujú slávnostnú atmosféru svadobného dňa.
V prípade záujmu o cirkevný obrad je v prvom rade potrebné kontaktovať farský úrad v Oravskom Podzámku č. t. 043/5893208, kde si mladý pár dohodne sobášiaceho a ďalšie podrobnosti. Následne si rezervuje termín na našom marketingovom oddelení na č. t. 043/5816152 alebo osobne v administratívnej budove Oravského múzea v Oravskom Podzámku priamo pod Oravským hradom.
Cena za cirkevný svadobný obrad je 500,- €. Poplatok za fotoaparát a kameru múzeum neúčtuje. Hudobný sprievod, prípadne spevákov si zabezpečia budúci mladomanželia. Špeciálna svadobná výzdoba v priestoroch kaplnky ani v ostatných priestoroch Oravského hradu nie je možná, pretože v interiéroch sa nachádzajú zbierkové predmety vysokej historickej hodnoty, ktoré by sa mohli poškodiť. Priestory kaplnky umožňujú najvyšší možný počet svadobných hostí 70.

CIVILNÝ SVADOBNÝ OBRAD

Civilný obrad sa koná v jednej z najkrajších miestností na Oravskom hrade - v Rytierskej sále. Dôležité je v prvom rade dohodnúť si termín na matrike obecného úradu v Oravskom Podzámku č. t. 043/5893302 a až potom kontaktovať naše marketingové oddelenie na č. t. 043/5816152 alebo osobne v administratívnej budove Oravského múzea v Oravskom Podzámku priamo pod Oravským hradom.
Cena za obrad je 250,- €. Poplatok za fotoaparát a kameru múzeum neúčtuje.

CIVILNÝ SVADOBNÝ OBRAD S CEREMÓNIOU

Civilný obrad s ceremóniou sa koná v Rytierskej sále Oravského hradu. Je to klasický civilný obrad ozvláštnený scénkou zo života rodiny Turzovcov. Vystúpenie v dobových kostýmoch vhodne dotvára atmosféru tohoto historického priestoru. Postup je rovnaký ako pri civilnom obrade.
Cena za obrad je 350,- €. Poplatok za fotoaparát a kameru múzeum neúčtuje.

FOTOGRAFOVANIE

Oravské múzeum ponúka možnosť mladomanželom, ktorí chcú mať netradičné svadobné fotografie alebo video aby si ich prišli vyhotoviť v priestoroch expozícií Oravského hradu.
Rezervovať termín je možné na t. č. marketingového oddelenia 043/5816152 alebo osobne v administratívnej budove Oravského múzea v Oravskom Podzámku priamo pod Oravským hradom.
Cena je 100,- € za 2 hodiny.

Galéria fotografií


Hlavný oltár v hradnej kaplnke zasvätenej sv. Michalovi archanjelovi. Foto. M. Pišný..jpg
IMG_20161029_134244.jpg
IMG_20161126_133705a.jpg