Keď odfúkne lokomotíva

Oravský Podzámok 9. máj 2024   Oravské múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo na nedeľu 12.5.2024 slávnostné otvorenie hlavnej letnej turistickej sezóny na Oravskej lesnej železnici.  Podujatím „Keď odfúkne lokomotíva“ so začiatkom o 12:30 hod. sa otvorí v poradí už  sedemnásta turistická sezóna.

„Po období intenzívnych príprav v areáli železnice, na trati i vozovom parku je pre návštevníkov  pripravený bohatý kultúrny program, kde sa predstaví ľudová hudba Trombitáši Štefánikovci, detský folklórny súbor Oravanček, sokoliari i zruční remeselníci. Najväčším lákadlom bude parná lokomotíva Gontkulák – symbol železnice, ktorá bude zo stanice Tanečník slávnostné vypravená o  13.00 hod.. V dolnej stanici si návštevníci môžu pozrieť jedinečné  expozície  o dejinách železnice i o remeslách v regióne Orava. V expozičnom vozni Múzeum na koľajniciach je pripravená výstava Málo známe železnice na Orave. V hornej stanici Sedlo Beskyd môžu návštevníci obdivovať vystavené exponáty v expozícii Gorali včera a dnes za účasti sprievodného slova etnografky a z vyhliadkovej veže si pozrieť panorámu blízkeho okolia. Deti sa môžu tešiť na nových obyvateľov rozprávkového lesa.  V sezóne 2023 sme na železnici privítali 500-tisíceho návštevníka a veríme, že sa rady spokojných klientov budú naďalej rozširovať,“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

Cestovné lístky na parnú lokomotívu je možné objednať aj on-line na:

Cestovný poriadok

Nedeľa 12.5.2024:

dieselová lokomotíva – 9:30, 17:00 hod.

parná lokomotíva – 11:00, 13:00, 14:30, 16:00 hod.

Plagát k podujatiu: