Rekordná návštevnosť na Oravskom hrade

Oravský Podzámok, 19.8.2024 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja,  navštívil minulý týždeň od 12.08. 2024 do 18.08.2024  rekordný počet návštevníkov.

„Pravidelne  a dlhodobo sledujeme  návštevnosť v expozíciách Oravského múzea a zo štatistík vieme, že posledné dva júlové a prvé dva augustové týždne hlavnej letnej turistickej sezóny sú pre múzeum, čo sa týka návštevnosti najnáročnejšie. V tomto období musíme posilniť obsluhujúci personál a dôsledne sa pripraviť na zvýšený nápor turistov. Veľký dôraz kladieme aj na ochranu vystavených exponátov v expozíciách. Počas môjho pôsobenia v Oravskom múzeu sme po prvý krát zaznamenali rekordný počet návštevníkov vo štvrtok 15.8.2024, kedy Oravský hrad navštívilo 2528 turistov. V týždni od 12.8.2024 do 18.8.2024 bolo viac takých dní a za týždeň navštívilo Oravský hrad 13 478 turistov nielen zo Slovenska, ale najmä z Poľska. Podľa národností sú turisti z Poľska na druhom mieste a aj v tomto týždni sme zaznamenali ich zvýšený počet. Poliaci v roku 2023 tvorili z celkového počtu návštevníkov 23%. Ďakujeme všetkým návštevníkom a veríme, že boli s našimi službami spokojní,“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.