Draculovská kvapka krvi a nočná prehliadka Dracula a jeho priatelia

Oravský Podzámok 21.auguta 2023   Oravské múzeum POH , ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo na posledné prázdninové dni zaujímavé programové aktivity. V stredu 23.8.2023 v čase od 8.00 do 12.00 hod. sa bude konať v sídle Oravského múzea v Oravskom Podzámku druhý ročník podujatia Draculovská kvapka krvi.

„Po úspešnom prvom ročníku sme sa rozhodli v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou v Martine opäť zorganizovať v sídle Oravského múzea dobrovoľné, charitatívne darovanie krvi. Chceme, aby sa nielen pravidelní darcovia krvi, ale aj pracovníci Oravského múzea podieľali na záchrane ľudského života. Vytvorili sme také podmienky pre pracovníkov Národnej transfúznej stanice , aby mohli vykonávať odber krvi v kultúrnom a príjemnom prostredí,“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková.

V piatok 25.8.2023 pozývame všetkých priaznivcov nočných prehliadok na  Oravský hrad, kde sa bude konať repríza obľúbenej  nočnej prehliadky Dracula a jeho priatelia so začiatkom o 20:30 hod.

Bude to strašidelná prehliadka hradom, v ktorej  nebude chýbať vtip , zábava, hudba, divadlo, tanec i ohňová show,“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková

Vstupenky si návštevníci môžu zakúpiť iba online na www.oravskemuzeum.sk.