Tajomný hrad a Divadlo na hrade

Oravský Podzámok, 3.8.2022 – Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja  pripravilo pre detských návštevníkov Oravského hradu v piatok 5. 8. 2022 reprízu večernej prehliadky „Tajomný hrad“ so začiatkom o 18:00 h.
„Obľúbené večerné prehliadky pre rodičov a deti organizujeme už niekoľko rokov a o toto podujatie je mimoriadne veľký záujem. Rozhodli sme sa preto urobiť reprízu  Tajomného hradu. Počas prehliadky budú môcť deti vyslobodiť z kliatby princeznú Jazmínku, no aby kliatbu zrušili, musia získať štyri stratené čarovné struny, ktoré majú veľmi silnú moc,  lebo strážia všetky rozprávkové bytosti. Program pre deti bude na Oravskom hrade pokračovať aj v nedeľu  7.8.2022 a pripravili sme v rámci podujatia Divadlo na hrade činohernú adaptácia klasickej rozprávky od bratov Grimmovcov O rybárovi a zlatej rybke. Víkend venujeme najmenším návštevníkom a veríme, že si z hradu odnesú veľa príjemných a nezabudnuteľných zážitkov,“ povedala riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková. Divadelné predstavenie sa odohrá na Hlavnom nádvorí Oravského hradu o 13:00 h. a 15:00 h.